Praktické informace

Na brněnském hlavním nádraží opraví nástupiště, budou mimo provoz

Dominika Žáková
pondělí 7.3.2016

Ilustrační foto
Autor: Miropiro, Wikimedia Commo...

Hlavní nádraží v Brně je v posledních letech častým předmětem debat představitelů města, architektů i široké veřejnosti. Rozhodnutí o budoucí poloze železničního uzlu je však v nedohlednu. V letošním roce se jedno z nejstarších nádraží u nás dočká alespoň rekonstrukce nástupišť.

 

Správa železniční a dopravní cesty plánuje letos opravy brněnského nádraží za 90 milionů korun. „Projekt počítá s opravou druhého, třetího a čtvrtého nástupiště, první je v majetku Českých drah. Páté a šesté nástupiště, která jsou kusá, jsou v relativně lepším stavu,“ sdělil pro iDnes.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Kromě nástupišť se zrekonstruují i přístřešky a kanalizace.

Opravy začnou 11. června a potrvají do 11. září, vyloučeny budou vždy dvě nástupní koleje. V tomto období se však stihnou opravit pouze druhé a třetí nástupiště. Čtvrté přijde na řadu příští rok, případně až v roce 2019. Omezení se dotkne také podchodů. Jak uvedl Brněnský deník, jednou z variant změny organizace dopravy během oprav je i přesun vybraných vlaků na Dolní nádraží. Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové dopravce zatím neobdržel oficiální stanovisko, avšak o úpravách jízdních řádů se cestující dozví s předstihem.

 

Zdroje: iDnes.cz, Brněnský deník

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.