Kultura

Historik pátrá na Rosicku po informacích o spisovatelce Oldře Sedlmayerové

Zpravodaj Rosicka Rosa
středa 2.3.2016

Ilustrační foto
Autor: stock.xchng

Historik Petr Zídek zpracovává knižní životopis spisovatelky Oldry Sedlmayerové, která v letech 1916–1954 žila v Tetčicích a účastnila se i společenského a kulturního života v Rosicích. Hledá v této souvislosti materiály, které se Oldry Sedlmayerové týkají, zejména její fotografie či korespondenci.

Zajímají jej všechny fotografie pořízené během průjezdu prezidenta Masaryka Rosicemi 13. června 1928, a také historické fotografie Rosic a Tetčic z meziválečného období, které zachycují život ve zmíněném městě a obci a jejich veřejné budovy a monumenty (nádraží, radnice, obecní úřad, pošta, Sokolovna, pomníky apod.)

Vděčen bude rovněž za všechny informace o Oldře Sedlmayerové, které se dochovaly ústním podáním. Pokud takové materiály, fotografie nebo informace máte k dispozici a chcete pomoci zpracování životopisu významné osobnosti Rosicka, můžete se obrátit na Jarmilu Helsnerovou z Kulturního informačního centra v Rosicích nebo zkontaktovat přímo Petra Zídka na e-mailové adrese petr.zidek@lidovky.cz.

 

Článek byl převzat z Rosického zpravodaje Rosa se souhlasem vydavatele

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.