Kriminalita, neštěstí

Kriminalisté zadrželi dva muže při výrobě pervitinu v Ivančicích a Senoradech

Policie ČR
pátek 4.3.2016

Ilustrační foto
Autor: stock.xchng

Nejméně osm měsíců zásobovala ivančický drogový trh dvojice mužů ve věku dvacet čtyři a třicet let. Oba muži si při výrobě pervitinu vzájemně pomáhali.

Stejně tak kooperovali i při distribuci. Měli poměrně rozsáhlou síť dealerů, kteří drogu prodávali koncovým uživatelům. Podle potřeby a zásoby surovin, které získávali především v polských lékárnách a na Slovensku, vyráběli několikrát týdně. Výjimkou nebyly procesy, kdy získali i sto padesát gramů pervitinu.

Do hledáčku kriminalistů se dostali loni v létě. Od té doby měli vyrobit skoro kilogram zakázané látky. Kriminalisté z Územního odboru Brno-venkov spolu se zásahovou jednotkou oba muže zadrželi přímo při výrobě pervitinu.

Pachatelé se týž den totiž vrátili z Polska, kde nakoupili potřebné suroviny. Při zadržení vyráběli v Ivančicích a Senoradech drogu z osmdesáti balení nakoupených léků.

Výsledkem výrobního procesu mělo být až padesát gramů zakázané látky. Vedle Senorad a Ivančic vyráběli drogu i v obytném přívěsu zaparkovaném poblíž mušovských jezer. Na všech místech našli policisté při domovních prohlídkách zařízení a chemikálie na výrobu pervitinu.

Oba muži jsou vazebně stíháni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.