Děti, mládež a volný čas

Gymnázium Zastávka otevírá nové ročníky, žáci se mohou hlásit do 15. března

Dominika Žáková
čtvrtek 10.3.2016

Ilustrační foto
Autor: Petr Sázavský

Gymnázium T. G. Masaryka v Zastávce otevírá pro školní rok 2016/2017 dvě třídy. Jednu v klasickém čtyřletém studijním programu pro žáky po 9. třídě a jednu třídu šestiletého programu. Škola také od února pravidelně organizuje Přípravky, během kterých mohou děti poznat prostředí gymnázia a lépe se připravit na budoucí studium právě ve víceletém cyklu.

Jak přiblížil ředitel gymnázia PhDr. Petr Kroutil, projekt je určen nadaným žákům, kteří plánují od 1. 9. 2017 nastoupit na zastávecké gymnázium: „Cílem Přípravky je neztratit kontakt s možnými budoucími studenty, kteří nemohli jít na osmileté gymnázium vzhledem k optimalizaci středního školství v Jihomoravském kraji, díky níž jsme o osmileté studium přišli. Přípravky se také snaží sladit úroveň znalostí budoucích studentů vzhledem k různým vzdělávacím programům na našich spádových základních školách.“


Uzávěrka přihlášek do čtyřletého i šestiletého studia je v úterý 15. března. Do tohoto termínu musejí uchazeči odevzdat škole přihlášku spolu s ověřenými výpisy vysvědčení z předchozích třech pololetí a doklady s umístěním z olympiád, soutěží či mimoškolních zájmových aktivit. Součástí přijímacího řízení je absolvování centrálně zadávaných jednotných testů, které se v případě Gymnázia Zastávka uskuteční 15. dubna pro uchazeče o čtyřleté studium a 18. dubna pro uchazeče o šestileté studium. Druzí jmenovaní pak absolvují ještě přijímací zkoušku v podobě testu všeobecných studijních předpokladů, a to 22. dubna. Druhý termín je stanoven na 25. dubna. Do obou studijních programů škola přijme 30 uchazečů.

 

Více informací o studijních programech a přijímacím řízení naleznete na stránkách gymnázia.

 

Gymnázium v Zastávce nabízí všeobecné vzdělání s množstvím volitelných předmětů, jehož cílem je příprava k vysokoškolskému studiu. V současné době má škola 12 tříd, v nichž působí 25 pedagogů. Gymnázium se může pochlubit také velkým množstvím vedlejších kulturních aktivit. Na podzim loňského roku byla odhalena pamětní deska významnému literárnímu kritiku profesoru Zdeňku Kožmínovi, který na škole dlouhé roky působil jako učitel. Více o slavnostní události jste mohli číst ZDE. Nedávno byl založen také Klub absolventů, jehož první společenskou akcí bude I. Ples absolventů v pátek 11. března.

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.